Poznámky ke všemu ostatnímu

V průběhu svého předposledního semestru na DAMU jsem se dozvěděla několik šokujících poznatků, které neumím spojit dohromady. Přesto bych je chtěla sdílet jinde než na sociálních sítích, takže tady jsou:

Autorem Fontány připisované Marcelu Duchampovi podle mnohých indicií není Duchamp, ale hraběnka Elsa von Freytag-Loringhoven. Kromě detektivního pátrání po původu Fontány stojí za pozornost i Elsin šatník, v mnohých svých modelech vypadá jako kuře.

Jdeš-li poprvé na FAMU (ať už ze zvědavosti nebo omylem), neboj se, ale buď ostražitý.

Můžeš-li, vyhni se psaní akademických titulů, vždycky uděláš chybu. 

Mimo Klementinum existuje poblíž DAMU taky Knihovna Akademie Věd se zelenými hříbkovitými lampičkami, tunou zásuvek a dvaceti čtyřmi druhy kávy za úžasných 10, 15 i 20 korun dle velikosti. Taky se tam dá uvařit vlastní čaj a chillit s ním na Fatboyi, koupit si sýrového mlsouna nebo platit v automatu pajckou.

Nedá se to dokázat, ale ve skutečnosti neexistuje rozdíl mezi zkoušením, aranžováním a nacvičováním. 

Jdeš-li zase na FAMU (ať už z neukojené zvědavosti nebo znova omylem), vezmi si obří svetr a šálu. 

P.S.: Snad vám alespoň některá z těchto informací přijde k užitku. Pro odstranění těch zbylých doporučuji tlustý černý fix s plochým hrotem na vodní či lihové bázi.

P.P.S.: Obdobný postup doporučuji při čtení mé studie, kterou naleznete v rubrice Studie na stranách 984-1056 tohoto vydání Hybris.

P.P.P.S.: Pokud máte zájem o další šokující informace z oblasti výtvarného umění, vřele doporučuji přednášky Mgr. Tomáše Pospiszyla, PhD.