Editorial #17

Čtením na prázdniny nemusí být jen Hunger Games nebo Stmívání. Nemusí jím být ani literatura, kterou Petra Lásková řadí do žánru „prsa“ - tedy knihy, které mají na přebalu vyobrazené dva polonahé objímající se mladé lidi. Nyní je tu pro vás prázdninová Hybris. V obzvlášť tučném vydání.

Někteří si na dovolenou rádi pořizují sbírku křížovek a osmisměrek. I těm vyhovíme, protože nějací malí, neviditelní záškodníci poťouchle přehazují písmenka v textech. Minule se například ukázalo, jak to vypadá, když redakci Hybris navštíví v doprovodu neúnavného redakčního šotka i Nesmrtelná teta. Z Michala Pavlaty se stal Michal Pavata a z Pavla Blažka dokonce Filip Blažek. Za obě chyby se omlouváme a bláhově doufáme, že nás již nic podobného v budoucnu nepotká.

Zásadní událostí posledních týdnů byla premiéra scénického čtení hry Můj krásný svět z minulého čísla. Po dlouhém a neúspěšném přemlouvání našich (i úplně cizích) babiček jsme už byli takřka rozhodnuti to vzdát. Nakonec však naše úsilí přineslo kýžený výsledek a v hlavních rolích se představily tři okouzlující studentky univerzity třetího věku. Scénické čtení hry Terezy Březinové Přejetá žába, kterou najdete na konci tohoto časopisu, se chystá na začátek příštího semestru. Takže to nebude zas tak špatné, až nám ty prázdniny skončí…

A co si vlastně můžete v Hybris přečíst? Tentokrát jsme se zaměřili na pobyty Erasmus. Pokud uvažujete o tom, že se vydáte do světa na zkušenou, pak si pro jistotu přečtěte články Petry Hlubučkové a Lukáše Brychty. Peciválové se jako obvykle dočkají našich ohlasů na inscenace DISKu – Hana Lehečková se rozhodla podrobit kritice Otcizení a Petra Lásková napsala recenzi na Romea a Julii. Zatímco budete ležet na pláži a elegantně klátit nohama, jako z reklamy na holicí strojek, věnujte pozornost fotografiím, které Hybris poskytl student Ateliéru fotografie VŠUP Teodor Sprock.

Brzy spustíme nové webové stránky. Doufám, že je budete hodně navštěvovat. Stream z estonského krmelce už beztak odpojili, tak co s tím vším online časem, že?