Editorial #18

Vždycky když v tiskárně vyzvedáváme balíky čerstvě vytištěných časopisů, je to pro nás v redakci malé vítězství. Nervák kolem uzávěrky je ten tam, nikdo už se nebojí zvednout vyzvánějící telefon, svět je zase báječnej. S tímto číslem se navíc v mém případě dostavil i klid a úleva/únava – jako šéfredaktorka totiž končím. A i když se mi asi bude po Hybris stýskat, člověk se přeci jen rád nechá pro změnu opečovat někým jiným, konkrétně tedy novou šéfredaktorkou Bárou Etlíkovou. Takže jaký byl ten předchozí ročník?

S Hybris je to jako se vším – něco se povede a něco zas ne. Za ten poslední rok jsme dokázali zaměřit časopis výhradně jen na dění na škole nebo třeba uvést první scénické čtení pod jeho hlavičkou (a pracujeme na dalším). Máme také nové webové stránky www.hybris.cz. Můžete se na nich zapojit do diskuze pod jednotlivými články a vyjádřit svůj názor na text, inscenaci či danou tématiku. Tak vstupte s námi i mezi sebou do otevřené diskuze a napište nám něco od srdce nebo i od plic!

Mně navíc působení v redakci Hybris přineslo i spoustu nových kamarádů. Jsou jimi zejména Kamarádi z prérie, komiks z počátku devadesátých let v tvrdých deskách, jenž se díky svým bezkonkurenčním mírám stal ideální podložkou pod notebook za nedělních nocí strávených v peřinách četbou textů pro Hybris. A také jsem celý rok žasla nad schopnostmi nejlepší zástupkyně šéfredaktorky na světě Petry Láskové, která měla vždycky pravdu a držela se mnou - navzdory mé protivné povaze - v dobrém i ve zlém.

Otrlé čtenáře Hybris ještě upozorním na některé články, a pak už bude moje šéfredaktorská funkce definitivně passé. Ti, kteří teoretické spisy moc nečtou, ale rádi to předstírají, by rozhodně neměli minout recenzi knihy Pavla Janouška Černá kočka aneb Subjekt znalce v myšlení o literatuře a jeho komunikační strategie,kterou napsala Hanka Lehečková. Ti, kteří moc nechodí do divadla, ale rádi to předstírají, nechť si pečlivě pročtou recenze inscenace Pitínského slovníku, jejichž autorkami jsou Petra Lásková a Bára Etlíková. Ti, kteří moc nechodí do školy, ale rádi to předstírají, by se měli podívat na rozhovor s naší novou děkankou Doubravkou Svobodovou. No a vy ostatní si prostě přečtěte (jako vždy) všechno…