Editorial #7

Sedmnáctý ročník je úspěšně za námi i za vámi. Ceny jsou rozdány a nás čeká už jen úklid, zkouškové a možná konečně i léto, ale kdo ví? Poslední editorial letošního festivalového Hybris-Obratle proto věnuji malému bilancování. Letošní odvážné rozšíření Zlomvazu, donedávna jen jako divadelního festivalu, o fi lm, hudbu a tanec odhalilo, že i přes dobrý nápad je potřeba spoustu problémů do příštího roku vychytat, aby se do budoucna La Fabrika těšila stejné návštěvnosti jako DAMU. Ostatně statistická okénka týkající se návštěvnosti filmových projekcí jste si mohli přečíst ve třech předchozích číslech Hybris.

Stejně tak bude muset redakce příští rok utlouci všechny šotky (s malým eŠ!), aby nenapáchali tolik chyb, kolik se objevilo letos nám. Omlouváme se tak zpětně nejen za ty nepřesnosti, kterých jsme si všimli bohužel až s křížkem po funuse, ale samozřejmě i za ty, kterých jsme si nevšimli a o kterých víte jen vy.

Závěrem bych chtěla poděkovat organizátorům za jejich neutuchající píli, Kristýně Kamenické a Hanuši Jordanovi za to, že nad námi drželi ochranou ruku, Lence Krsové za vytvoření a správu internetových stránek www.hybris.cz, které díky ní fungovaly o mnoho lépe než ty festivalové, externímu redaktorovi Jiřímu Kovandovi za bavení celé redakce a v neposlední řade všem “mým” redaktorům, interním i externím, fotografům a účinkujícím za to, že dělali svoji práci jak nejlépe umí. Doufám, že jste všichni zakončení řádně oslavili a že se, v rozšířené sestavě, potkáme u osmnáctého ročníku. Zlomte vaz!