Energičtí Zelení skřítci

Zúčastnit se za poslední rok akce, kterou pořádá DAMU, a nenarazit na Green Småtroll? Chce se mi zvolat „Blbost!“, ale místo toho jen klidně a střízlivě podotknu: „To je ale nesmysl, vážení.“ Od osvědčeného se neodchází, to se využívá dál, a jak jinak nabít návštěvníky festivalu energií na další den? Směsice energického ska-jazzu a reggae v pátek rozpohybovala sice nepříliš početné avšak vděčné publikum, které dalo kapele vytleskáním dvou přídavků jasně najevo, že o jejich hudbu stojí. V La Fabrice se nám povedlo vytvořit taneční kreace, za které by se nemusel stydět ani Vlastimil Harapes. Zelení Skřítci nám k tomu hráli energický koktejl, mimo jiné v podobě písni Sharp, DLIB, Winter Song či moji oblíbenou Friendship. Po celém dni v redakci, kdy se vašim nejlepším kamarádem stává obrazovka od počítače, je koncert Green Småtroll ten nejlepší recept na to, jak nezešílet!

Green Småtroll je energie koncentrovaná do několika skvěle sehraných melodií, ve kterých fi - gurují klávesy (Filip Kaňkovský), kytara (Adam Andrés), basová kytara (Jakub Golla), dechová sekce (Kryštof Verner – trubka, Filip Kučera – altsaxofon, Zbyněk Polívka - tenorový saxofon, Štěpán Janoušek) a bicí (Milan Krajíc). Škoda jen, že včerejší koncert byl podivně přezvučený a uši mi zalehly už po první písničce. Stejně tak by si i zpěvy pro příště zasloužily lepší zvuk - bylo by rozhodně lépe rozumět textům. 

Pokud Green Smatroll neznáte, podotýkám, že se nejedná o žádné nováčky na české hudební scéně. Fungují již od roku 2002, jejich diskografi e čítá tři plnohodnotné desky, objezdili skoro celou Českou republiku, dostali se do Francie a mohla bych klidně ve výčtu jejich úspěchů pokračovat dál. Nejnověji stojí za zmínku, že za poslední album Rude Jazz dostali žánrovou cenu v kategorii reggae-jazz.

Green Småtroll
Pá 21/05 -> 23:00 La Fabrika - Sál