Kankán, zpěv a chleba se sádlem

Divadelní část festivalu odehrávající se v La Fabrice vyvrcholila druhý festivalový den představením Café Ideal: Vocaď pocaď studentů čtvrtého ročníku herectví KALD DAMU. A bylo to příjemné zakončení celodenního, nejen divadelního, maratonu. Pokud snad nějaký divák očekával srdcervoucí drama s drásavým existenciálním přesahem, mohl být zklamán. Jestliže ale projevil dostatek vůle své očeká- vání zahodit za hlavu a nechat se prostě jen pobavit, byl na dobré cestě odejít domů s pocitem příjemně stráveného večera. Lehké, svěží a zábavné kabaretní představení na závěr dne, prosyceného nejrůznějšími kulturními zážitky, je přesně to pravé.

A byl to kabaret jak se patří. Nechyběla hudební ani taneční čísla, chvilka poesie, komické scénky ani soutěž o hodnotné ceny (v podobě panáků alkoholických nápojů). Divácky velmi dobře přijatou částí večera byla například chvilka poesie s občerstvením, kdy se podával chléb se sádlem a cibulí. Taneční vystoupení se setkalo s o to větším ohlasem, že před několika málo minutami měli diváci možnost podívat se na taneční představení studentů HAMU.

Parodickému ztvárnění neušli baviči, moderá- toři, činoherní herectví ani sexy pěvecká čísla (jaká můžeme vidět nejen v kabaretech). V roli průvodce večerem se objevil Adam Kubišta. S nadhledem nad sebou samým vytvořil baviče, který nejen že nesnáší humor, ale také touží stát se krasobruslařem. Elena Volpi společně se Zuzanou Hodkovou výborně ztvárnily barové zpěvačky a tanečnice. A byly vskutku půvab- 27 DDDDD né – ať už při duetu s fíkusem nebo v kostýmu veverky. Na klavír je přitom doprovázel Kryštof Mende a se sarkastickým úsměvem nezúčastně- ně pozoroval to neuvěřitelné dění kolem sebe. Jednotlivá čísla sice balancovala na hranici trapnosti, a občas ji i překročila, kouzlu večera to ale neublížilo. Nešlo o žádné vysoké umě- ní, ale o dobře propracovanou a s chutí předvedenou show. Sjednocujícím prvkem všech výstupů se staly nesplněné, více či méně šílené sny z dětství, které v závěru představení došly naplnění. Téma, které je blízké snad každému člověku, se ukázalo jako velmi vděčné. Dobře naladěné festivalové publikum s herci nadšeně spolupracovalo a v baru se tak vytvořila uvolně- ná a zároveň intimní atmosféra. Herci a diváci vstupovali do kontaktu bez sebemenších překážek. V krátkých prodlevách mezi jednotlivými čísly si diváci objednávali pivo a herci jim je ochotně nosili.

Café Ideal: Vocaď pocaď bylo jistě jedním z nejpříjemnějších zážitků, kterých se mohl zlomvazový divák v druhý den festivalu zúčastnit. Ačkoli divácky nenáročné, tak přece velice zábavné a osvěžující představení.

Cafe Ideal uvádí Vocaď Pocaď

režie: Kristýna Filcíková a kolektiv St 19/05 -> 18:30 La Fabrika - Bar