Proletíme se rokenrolovým vesmírem

Goodfellas hrají jen na akustické nástroje. A přesto, možná vlastně právě proto jsou zábavní, sálá z nich neuvěřitelná energie a bezpochyby dovedou přivést publikum do varu. Je velká škoda, že na jejich koncert byl sál La Fabriky skoro prázdný.

Musím se přiznat, že takovou show jsem už hodně dlouho neviděla. Kapela nehraje nijak přelomový styl hudby, dvě kytary, jedna baskytara a bicí jsou obvyklou sestavou pop rockových kapel. Ale s vervou, s jakou se kapela do koncertu vrhla, bylo jejich vystoupení strhující. Všichni kromě zpěváka seděli na barových židličkách, což jim však nebránilo v tom, aby si hraní užili. Podupávaní nohou do rytmu se tak v jejich podání mění až v poskakování vsedě. A to vás vtáhne do koncertu ještě víc. Zpočátku se zdálo, že se kapela nazvučená pro plný sál ve svém zvuku ztratí, ale když postupně začali do Fabriky proudit diváci, kteří se nebáli v poloprázdném sále stát, zvuk se zklidnil.

Goodfellas mají proti jiným skupinám několik výhod. Tou největší je, že hrají akusticky. Kdyby kapela hrála elektricky, zapadli by jako průměrná skupina. Stejně tak použití bong a cajonu je neobvyklým prvkem, který jejich hudbu oživuje. Bohužel by si ale Matěj Anděl a jeho bicí a perkuse zasloužili trochu lepší nazvučení. Kapela předvedla živé, energické a velmi nadprůměrné vystoupení. Kdyby byl sál plný, určitě by koncert neskončil pouze dvěma přídavky, neboť publikum ke konci začalo se skupinou více spolupracovat, tleskat do rytmu a skákat. Být plno, jsme tam možná ještě teď.

Goodfellas
Pá 21/05 -> 21:00 La Fabrika - Sál