Editorial #4

Letošní dvanáctý ročník festivalu Zlomvaz dal sbohem dosavadnímu časopisu Obratel a s rozpaky přivítal Hybris, jehož čtvrté ofi ciální a první festivalové číslo právě držíte v ruce.

Stejně tak se rozdvojil i web festivalu, a aktuality a postřehy organizátorů a redaktorů (poznáte je podle černých kruhů pod očima) tak od letošního roku můžete sledovat nejen na www.zlomvaz.cz, ale i na www.hybris.cz. Na stejných webových adresách naleznete také fotky z téměř všech částí programu i offprogramu, neboť zpupný/á/é Hybris je časopisem černobílým a především písmenkovým, takže v něm talent našich fotografů příliš neoceníte. Pryč ovšem od organizačních věcí a zpět k festivalu.

Druhý den je úspěšně za námi, všechny chyby se, zdá se, napravily a festival si úspěšně šlape, jako dobře namazaná soustava strojů - dívka lehkých mravů (nehodící se škrtněte). Autobusy do a z La Fabriky jezdí. Sice odjinud, než bylo původně naplánováno, ale dopraví vás tam, kam mají. Katalogy si můžete zakoupit na infocentru a nic vám tedy již nebrání v tom, užívat si festivalového mumraje dostatečně informováni a opečováváni.

Nejsem zastáncem grafomanství a dlouhého vypisování se, takže vás nechám svobodně se začíst do recenzí a postřehů naší redakce. Na výběr máte z pěti rubrik - DDDDDivadla, FFFFFilmu, HHHHHudby, TTTTTance a offprogramu a v prvním festivalovém čísle Hybris se můžete kochat pohledem na obálku, na níž je zvěčněná DAMU v jednom svém detailu. Na repre-foto další ze zúčastněných škol se těš- te zítra a potom a ještě i poté. A na závěr otázka k zamyšlení: Proč se v DISKafé po dobu trvání festivalu nepodává písmenková polévka?